http://static5.gamespot.com/uploads/scale_super/1552/15524586/2852088-sony.jpg

پس یک ماه آزمون و خطا، سرانجام سونی به‌طوز رسمی تغییرات و تاریخ عرضه این بروزرسان را تایید کرد. این بروزرسان قرار است فردا برای عموم کاربران عرضه شود. در ادامه می‌توانید جزئیات این بروزرسان را مشاهده نمایید.

این بروزرسان که با کد MUSASHI شناخته می‌شود، فردا منتشر خواهد شد. این بروزرسان از نظر تغییرات، یکی غنی‌ترین بروزرسان‌های پلی‌استیشن ۴ تا به امروز حساب می‌شود.

در پایین می‌توانید تمامی تغییرات این بروزرسان که توسط سونی تایید شده اند را مشاهده نمایید.

آفلاین ظاهر شوید

-در زبانه پروفایل، منوی دسترسی سریع و صفحه ورود، ما [سونی] گزینه‌ای به نام «وضعیت آنلاین» افزوده ایم. از طریق این گزینه، شما میتوانید انتخاب کنید تا آفلاین ظاهر شوید. این امکان زمانی بسیار کارآمد خواهد بود که برای مثال بخواهید بیشترین لذت را از بازی خود ببرید و یا فیلمی را بدون مزاحمت تماشا کنید. شما تا زمان تغییر مجدد این گزینه، آفلاین ظاهر خواهید شد. البته توصیه می‌شود برای داشتن تجربه‌ای کامل از دنیای آنلاین پلی‌استیشن، این گزینه را به حالت آنلاین تغییر دهید.

اعلام آنلاین شدن دوستان

-در این بروزرسان، شما می‌توانید انتخاب کنید تا در زمان آنلاین شدن دوستانتان، توسط یک اعلامیه از آنلاین شدن آن‌ها مطلع شوید. برای دریافت این اعلامیه‌ها به صفحه پروفایل دوست مورد نظر بروید؛ سپس کلید Options را زده و از لیست، گزینه «زمانی که آنلاین است اطلاع بده (Notify When Online)» را انتخاب کنید. برای مدیریت سریع‌تر و ساده‌تر تمامی لیست دوستان، میتوایند از لیست، «انتخاب‌ همه» یا «رفع تمام موارد انتخاب‌شده» را از طریق منوی اعلامیه‌ها در تنظیمات دستگاه انتخاب کنید.

از رویدادهای زمان‌بندی‌شده استفاده نمایید

در زبانه رویدادها،‌ ما قابلیتی را افزوده‌ایم تا بتوانید جلسات بازی خود با دوستانتان را برنامه‌ریزی و زمان‌بندی کنید. تنها لازم است «ساخت رویداد» را انتخاب کنید؛ سپس شما قادرید برای رویداد ساخته شده، دعوت‌نامه‌هایی ارسال کنید. تاریخ، زمان و بازی موردنظر را انتخاب کنید و آن را به دوست، دوستان و یا یک گروه ارسال کنید. زمانی که رویداد شروع شود، بازیکنان دعوت‌شده به‌طور خودکار به یک پارتی اضافه خواهند شد و می‌توانید از همان لحظه بازی را شروع کنید.

با یکدیگر بازی کنید

این قابلیت به کاربران حاضر در این پارتی این امکان را می‌دهد تا بازی در حال انجام یک‌دیگر را ببینند؛ پس هر کاربر می‌تواند به سادگی به بازی فرد موردنظر وارد شود و یا با یک‌دیگر یک بازی جدید را آغاز کنند.

ریموت‌پلی (رایانه‌های شخصی و مک)

توسط این بروزرسان، ما درحال گسترش قابلیت ریموت‌پلی کنسول پلی‌استیشن ۴ و آوردن آن به مک و رایانه‌های شخصی هستیم که این کار به شما راحتی و آزادی بیشتری برای بازی با کنسولتان را می‌دهد. ریموت‌پلی مک و رایانه‌‌های شخصی، توسط سیستم عامل‌های ویندوز ۸.۱، ویندوز ۱۰ در رایانه‌های شخصی، و در مک توسط ۱۰.۱۰ OS X ۱۰.۱۱, OS X پشتیبانی می‌شود.

همچنین می‌توانید از بین رزولوشن‌ها و نرخ فریم‌های زیر هر یک را انتخاب کنید:

انتخاب‌های رزولوشن شامل رزولوشن‌های ۵۴۰P ،۳۶۰p و ۷۲۰p می‌شوند. همچنین رزولوشن پیش‌فرض نیز ۵۴۰p است.

انتخاب‌های نرخ فریم نیز در دو نوع استاندارد (۳۰ فریم بر ثانیه) و نرخ فریم بالا (۶۰ فریم بر ثانیه) خلاصه می‌شوند. نرخ‌ فریم پیش‌فرض نیز ۳۰ فریم بر ثانیه است.

همچنین می‌توانید به اتصال دسته دوال‌شاک ۴ توسط کابل یواس‌بی، می‌توانید از دسته پلی‌استیشن ۴ نیز برای بازی استفاده نمایید.

پخش کنید

کنسول پلی‌استیشن ۴ حالا می‌تواند ویدئو هارا در سرویس دیلی‌موشن پخش و منتشر کند.

بهبودهای اجتماعی

بهترین لحظات دوستانتان را در فید خود به اشتراک بگذازید تا همگان شاهد افتخارآفرینی شما و دوستانتان باشند! همچنین می‌توانید هنگام به اشتراک‌گذاری ویدئوها و اسکرین‌شات‌ها بازیکنان دلخواه را در فیسبوک و توئیتر تگ کنید تا مطمئن شوید هیچ‌کس از مشاهده لحظات شکوهمند بازی شما غافل نشده اند!

وضعیت شبکه پلی‌استیشن

برای مشاهده سریع وضعیت شبکه پلی‌استیشن، می‌توانید به منوی شبکه در تنظیمات مراجعه کنید.

ساخت حساب‌ کاربری نوجوانان

نوجوانان بین ۱۳ تا ۱۷ سال حالا می‌توانند حساب کاربری خود را بسازند و شروع به بازی کردن در حالت آفلاین نمایند. والدین نیز با تایید حساب کاربری آن‌ها و انجام مراحل کنترل والدین، به نوجوانان اجازه بازی آنلاین بدهند.

مرکز پلی‌استیشن پلاس

مشترکین پلی‌استیشن پلاس می‌توانند به از دسترسی و مدیریت آسان فضای ذخیره‌سازی آنلاین خود لذت ببرند. همچنین می‌توانید بازی‌های پلی‌استیشن پلاس خود که دوستانتان هم آنان را بازی می‌کنند را نیز مشاهده نمایید.

لازم به ذکر است برنامه پلی‌استیشن نیز روز آینده یک بروزرسان دریافت خواهد کرد تا با کنسول شرکت سونی، همگام شود.

نظر شما درباره این تغییرات چیست؟